Programul sezonului 2019-2020
16-09-2019, 1:42, (Ultima modificare: 17-09-2019, 9:34 de Kidu.)
#1
Programul sezonului 2019-2020
Etapa 1 - 03 august 2019
Rapid Bucureşti - SSC Farul Constanţa
Concordia Chiajna - Daco-Getica Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele - Pandurii Târgu Jiu
ASU Politehnica Timişoara - CS Mioveni
CSM Reşiţa - Universitatea Cluj
Luceafărul Oradea - Sportul Snagov
FC Argeş - Ripensia Timişoara
SCM Gloria Buzău - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Metaloglobus Bucureşti - Petrolul Ploieşti
UTA Arad - Dunărea Călăraşi

Etapa 2 - 10 august 2019
SSC Farul Constanţa - Dunărea Călăraşi
Petrolul Ploieşti - UTA Arad
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Metaloglobus Bucureşti
Ripensia Timişoara - SCM Gloria Buzău
Sportul Snagov - FC Argeş
Universitatea Cluj - Luceafărul Oradea
CS Mioveni - CSM Reşiţa
Pandurii Târgu Jiu - ASU Politehnica Timişoara
Daco-Getica Bucureşti - Turris-Oltul Turnu Măgurele
Rapid Bucureşti - Concordia Chiajna

Etapa a 3-a - 17 august 2019
Concordia Chiajna - SSC Farul Constanţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele - Rapid Bucureşti
ASU Politehnica Timişoara - Daco-Getica Bucureşti
CSM Reşiţa - Pandurii Târgu Jiu
Luceafărul Oradea - CS Mioveni
FC Argeş - Universitatea Cluj
SCM Gloria Buzău - Sportul Snagov
Metaloglobus Bucureşti - Ripensia Timişoara
UTA Arad - FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Dunărea Călăraşi - Petrolul Ploieşti

Etapa a 4-a - 24 august 2019
SSC Farul Constanţa - Petrolul Ploieşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc - Dunărea Călăraşi
Ripensia Timişoara - UTA Arad
Sportul Snagov - Metaloglobus Bucureşti
Universitatea Cluj - SCM Gloria Buzău
CS Mioveni - FC Argeş
Pandurii Târgu Jiu - Luceafărul Oradea
Daco-Getica Bucureşti - CSM Reşiţa
Rapid Bucureşti - ASU Politehnica Timişoara
Concordia Chiajna - Turris-Oltul Turnu Măgurele

Etapa a 5-a - 31 august 2019
Turris-Oltul Turnu Măgurele-SSC Farul Constanţa
ASU Politehnica Timişoara-Concordia Chiajna
CSM Reşiţa-Rapid Bucureşti
Luceafărul Oradea-Daco-Getica Bucureşti
FC Argeş-Pandurii Târgu Jiu
SCM Gloria Buzău-CS Mioveni
Metaloglobus Bucureşti-Universitatea Cluj
UTA Arad-Sportul Snagov
Dunărea Călăraşi-Ripensia Timişoara
Petrolul Ploieşti-FK Csikszereda Miercurea Ciuc

Etapa a 6-a - 07 septembrie 2019
SSC Farul Constanţa-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Ripensia Timişoara-Petrolul Ploieşti
Sportul Snagov-Dunărea Călăraşi
Universitatea Cluj-UTA Arad
CS Mioveni-Metaloglobus Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu-SCM Gloria Buzău
Daco-Getica Bucureşti-FC Argeş
Rapid Bucureşti-Luceafărul Oradea
Concordia Chiajna-CSM Reşiţa
Turris-Oltul Turnu Măgurele-ASU Politehnica Timişoara

Etapa a 7-a - 14 septembrie 2019
ASU Politehnica Timişoara-SSC Farul Constanţa
CSM Reşiţa-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Luceafărul Oradea-Concordia Chiajna
FC Argeş-Rapid Bucureşti
SCM Gloria Buzău-Daco-Getica Bucureşti
Metaloglobus Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
UTA Arad-CS Mioveni
Dunărea Călăraşi-Universitatea Cluj
Petrolul Ploieşti-Sportul Snagov
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Ripensia Timişoara

Etapa a 8-a - 21 septembrie 2019
SSC Farul Constanţa-Ripensia Timişoara
Sportul Snagov-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Universitatea Cluj-Petrolul Ploieşti
CS Mioveni-Dunărea Călăraşi
Pandurii Târgu Jiu-UTA Arad
Daco-Getica Bucureşti-Metaloglobus Bucureşti
Rapid Bucureşti-SCM Gloria Buzău
Concordia Chiajna-FC Argeş
Turris-Oltul Turnu Măgurele-Luceafărul Oradea
ASU Politehnica Timişoara-CSM Reşiţa

Etapa a 9-a - 28 septembrie 2019
CSM Reşiţa-SSC Farul Constanţa
Luceafărul Oradea-ASU Politehnica Timişoara
FC Argeş-Turris-Oltul Turnu Măgurele
SCM Gloria Buzău-Concordia Chiajna
Metaloglobus Bucureşti-Rapid Bucureşti
UTA Arad-Daco-Getica Bucureşti
Dunărea Călăraşi-Pandurii Târgu Jiu
Petrolul Ploieşti-CS Mioveni
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Universitatea Cluj
Ripensia Timişoara-Sportul Snagov

Etapa a 10-a - 05 octombrie 2019
SSC Farul Constanţa-Sportul Snagov
Universitatea Cluj-Ripensia Timişoara
CS Mioveni-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Pandurii Târgu Jiu-Petrolul Ploieşti
Daco-Getica Bucureşti-Dunărea Călăraşi
Rapid Bucureşti-UTA Arad
Concordia Chiajna-Metaloglobus Bucureşti
Turris-Oltul Turnu Măgurele-SCM Gloria Buzău
ASU Politehnica Timişoara-FC Argeş
CSM Reşiţa-Luceafărul Oradea

Etapa a 11-a - 12 octombrie 2019
Luceafărul Oradea-SSC Farul Constanţa
FC Argeş-CSM Reşiţa
SCM Gloria Buzău-ASU Politehnica Timişoara
Metaloglobus Bucureşti-Turris-Oltul Turnu Măgurele
UTA Arad-Concordia Chiajna
Dunărea Călăraşi-Rapid Bucureşti
Petrolul Ploieşti-Daco-Getica Bucureşti
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Pandurii Târgu Jiu
Ripensia Timişoara-CS Mioveni
Sportul Snagov-Universitatea Cluj

Etapa a 12-a - 16 octombrie 2019 (intermediară)
SSC Farul Constanţa-Universitatea Cluj
CS Mioveni-Sportul Snagov
Pandurii Târgu Jiu-Ripensia Timişoara
Daco-Getica Bucureşti-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Rapid Bucureşti-Petrolul Ploieşti
Concordia Chiajna-Dunărea Călăraşi
Turris-Oltul Turnu Măgurele-UTA Arad
ASU Politehnica Timişoara-Metaloglobus Bucureşti
CSM Reşiţa-SCM Gloria Buzău
Luceafărul Oradea-FC Argeş

Etapa a 13-a - 19 octombrie 2019
FC Argeş-SSC Farul Constanţa
SCM Gloria Buzău-Luceafărul Oradea
Metaloglobus Bucureşti-CSM Reşiţa
UTA Arad-ASU Politehnica Timişoara
Dunărea Călăraşi-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Petrolul Ploieşti-Concordia Chiajna
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Rapid Bucureşti
Ripensia Timişoara-Daco-Getica Bucureşti
Sportul Snagov-Pandurii Târgu Jiu
Universitatea Cluj-CS Mioveni

Etapa a 14-a - 26 octombrie 2019
SSC Farul Constanţa-CS Mioveni
Pandurii Târgu Jiu-Universitatea Cluj
Daco-Getica Bucureşti-Sportul Snagov
Rapid Bucureşti-Ripensia Timişoara
Concordia Chiajna-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
Turris-Oltul Turnu Măgurele-Petrolul Ploieşti
ASU Politehnica Timişoara-Dunărea Călăraşi
CSM Reşiţa-UTA Arad
Luceafărul Oradea-Metaloglobus Bucureşti
FC Argeş-SCM Gloria Buzău

Etapa a 15-a - 2 noiembrie 2019
SCM Gloria Buzău-SSC Farul Constanţa
Metaloglobus Bucureşti-FC Argeş
UTA Arad-Luceafărul Oradea
Dunărea Călăraşi-CSM Reşiţa
Petrolul Ploieşti-ASU Politehnica Timişoara
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Ripensia Timişoara-Concordia Chiajna
Sportul Snagov-Rapid Bucureşti
Universitatea Cluj-Daco-Getica Bucureşti
CS Mioveni-Pandurii Târgu Jiu

Etapa a 16-a - 09 noiembrie 2019
SSC Farul Constanţa-Pandurii Târgu Jiu
Daco-Getica Bucureşti-CS Mioveni
Rapid Bucureşti-Universitatea Cluj
Concordia Chiajna-Sportul Snagov
Turris-Oltul Turnu Măgurele-Ripensia Timişoara
ASU Politehnica Timişoara-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
CSM Reşiţa-Petrolul Ploieşti
Luceafărul Oradea-Dunărea Călăraşi
FC Argeş-UTA Arad
SCM Gloria Buzău-Metaloglobus Bucureşti

Etapa a 17-a - 13 noiembrie 2019 (intermediară)
Metaloglobus Bucureşti-SSC Farul Constanţa
UTA Arad-SCM Gloria Buzău
Dunărea Călăraşi-FC Argeş
Petrolul Ploieşti-Luceafărul Oradea
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-CSM Reşiţa
Ripensia Timişoara-ASU Politehnica Timişoara
Sportul Snagov-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Universitatea Cluj-Concordia Chiajna
CS Mioveni-Rapid Bucureşti
Pandurii Târgu Jiu-Daco-Getica Bucureşti

Etapa a 18-a - 16 noiembrie 2019
SSC Farul Constanţa-Daco-Getica Bucureşti
Rapid Bucureşti-Pandurii Târgu Jiu
Concordia Chiajna-CS Mioveni
Turris-Oltul Turnu Măgurele-Universitatea Cluj
ASU Politehnica Timişoara-Sportul Snagov
CSM Reşiţa-Ripensia Timişoara
Luceafărul Oradea-FK Csikszereda Miercurea Ciuc
FC Argeş-Petrolul Ploieşti
SCM Gloria Buzău-Dunărea Călăraşi
Metaloglobus Bucureşti-UTA Arad

Etapa a 19-a - 23 noiembrie 2019
UTA Arad-SSC Farul Constanţa
Dunărea Călăraşi-Metaloglobus Bucureşti
Petrolul Ploieşti-SCM Gloria Buzău
FK Csikszereda Miercurea Ciuc-FC Argeş
Ripensia Timişoara-Luceafărul Oradea
Sportul Snagov-CSM Reşiţa
Universitatea Cluj-ASU Politehnica Timişoara
CS Mioveni-Turris-Oltul Turnu Măgurele
Pandurii Târgu Jiu-Concordia Chiajna
Daco-Getica Bucureşti-Rapid Bucureşti

Datele etapelor din retur:
Etapa a 20-a - 30 noiembrie 2019
Etapa a 21-a - 07 decembrie 2019
Etapa a 22-a - 22 februarie 2020
Etapa a 23-a - 29 februarie 2020
Etapa a 24-a - 07 martie 2020
Etapa a 25-a - 14 martie 2020
Etapa a 26-a - 21 martie 2020
Etapa a 27-a - 29 martie 2020
Etapa a 28-a - 04 aprilie 2020
Etapa a 29-a - 08 aprilie 2020 (intermediară)
Etapa a 30-a - 11 aprilie 2020
Etapa a 31-a - 17 aprilie 2020
Etapa a 32-a - 25 aprilie 2020
Etapa a 33-a - 02 mai 2020
Etapa a 34-a - 09 mai 2020
Etapa a 35-a - 13 mai 2020 (intermediară)
Etapa a 36-a - 16 mai 2020
Etapa a 37-a - 23 mai 2020
Etapa a 38-a - 30 mai 2020
Răspunde
04-10-2019, 15:45,
#2
RE: Programul sezonului 2019-2020
Am vazut acuma pe liga.ro ca meciul cu rapid a fost programat in 20 noiembrie, o zi de miercuri! Asa arata acolo la programul etapei ce urmeaza sa se dispute!
Răspunde
05-10-2019, 3:46,
#3
RE: Programul sezonului 2019-2020
(04-10-2019, 15:45)gusty a scris: Am vazut acuma pe liga.ro ca meciul cu rapid a fost programat in 20 noiembrie, o zi de miercuri! Asa arata acolo la programul etapei ce urmeaza sa se dispute!

Da, la ora 14, asa apare. Ma mir ca pe sportarad nu apare nici o stire pe tema asta.
Răspunde
09-10-2019, 23:07,
#4
RE: Programul sezonului 2019-2020
Apare pe FRF programul UTA-ei în următoarele etape:

Miercuri, 16 octombrie: Turris - UTA, ora 19:30
Sâmbătă, 19 octombrie: UTA - ASU Poli, ora 11:00
Duminică, 27 octombrie: Reşita - UTA, ora 12:30

Meciul restanţă cu U Cluj se va juca joi, 6 noiembrie. Ce mi se pare ciudat e că pe 19 octombrie, de la 11:30 apare Petrolul - Chiajna. Cum ploieştenii au fost transmişi etapă de etapă, sunt şanse ca derby-ul cu Poli să nu fie transmis la TV. Totuşi, mi-e greu să cred asta. Ar fi o nebunie facută de Digi dacă s-ar ajunge aici..
Răspunde
10-10-2019, 1:10,
#5
RE: Programul sezonului 2019-2020
Vineri se stie exact data si ora meciului.
Răspunde
10-10-2019, 1:10,
#6
RE: Programul sezonului 2019-2020
(09-10-2019, 23:07)cipri_23 a scris: Apare pe FRF programul UTA-ei în următoarele etape:

Miercuri, 16 octombrie: Turris - UTA, ora 19:30
Sâmbătă, 19 octombrie: UTA - ASU Poli, ora 11:00
Duminică, 27 octombrie: Reşita - UTA, ora 12:30

Meciul restanţă cu U Cluj se va juca joi, 6 noiembrie. Ce mi se pare ciudat e că pe 19 octombrie, de la 11:30 apare Petrolul - Chiajna. Cum ploieştenii au fost transmişi etapă de etapă, sunt şanse ca derby-ul cu Poli să nu fie transmis la TV. Totuşi, mi-e greu să cred asta. Ar fi o nebunie facută de Digi dacă s-ar ajunge aici..

Păi ar trebui să mute derby-ul cu Poli duminică 20.10.2019
Răspunde


Săritura forum:


Utilizator(i) care navighează în acest subiect: 2 Musafir(i)