Adi Petre: ”Punctele ne țin sus, unde ne e și locul”

Suspendat runda trecută, Adi Petre a revenit cu gol în trupa roș-albă! E a doilea reușită stagională pentru tânărul atacant arădean, reușită care a cântărit astăzi cât trei puncte.

”A fost un meci greu, pe un teren foarte prost, dar suntem foarte bucuroși că am reușit să câștigăm. Sunt trei puncte foarte importante care ne țin sus în clasament, acolo unde ne este și locul. Am avut un adversar agresiv și compact, mai mult defensiv, am câștigat cu greutate, dar și victoriile cu 1-0 sunt foarte bune pentru noi. Eu încerc să dau totul pentru echipă indiferent că joc  cinci minute, o repriză sau tot meciul, iar dacă înscriu, cu atât mai bine. Sunt foarte fericit că am reușit să marchez astăzi să-mi ajut echipa să câștige și sper să fie din ce în ce mai bine atât pentru mine cât și pentru echipă”, a mărturisit Petre.

11:00, 30-09-2017,    Meciul urmator

30-09-2017 11:00