Alin Gligor: ”Un meci nebun!”

Marcator de trei ori în această primăvară, Alin Gligor a fost, astăzi, suficient de puternic încât să depășească ratarea unui penalty. Căpitanul roș-albilor a rămas în picioare și, în debutul reprizei secunde, a fentat defensiva lui Juventus, marcând golul de 2-1, cel ce avea să se dovedească decisiv.

”Am întâlnit o echipă foarte bună, mă bucur că am reușit cele trei puncte, suntem singurii care am bătut aici, la Juventus București. A fost un meci nebun, cu ocazii de partea lor, am ratat penalty, dar am sperat. La pauză am vorbit cu băieții și cu Mister, m-a scos Marius când a egalat, apoi s-a întâmplat! Norocul ține cu cei puternici, mă bucur că am înscris și că am învins!”, a punctat fotbalistul arădean.

02:00, 03-06-2017,    Meciul urmator

03-06-2017 14:00

Stadion: ”Otto Greffner” (Șiria)