Amical UTA - CS Ineu

Ionuț Popa a programat, în această după-amiază, un meci de verificare în compania divizionarei D arădene CS Ineu. UTA începe cu Orlic - Dan, Benga, Copaci, Suslak - Cubleșan, Hrezdac, Coulibaly, Janos - Popa, Miculescu.

La Ineu, Cristi Sculici îi are în teren pe Iacob - Voștinar, Karmanoczky, Balint, Hulbăr - Zdrențan - Denis Mâneran, Balaci, Belei, Dan Mâneran - Spătaru.

UTA deschide scorul după 20 de minute, Miculescu l-a învins pe Iacob cu șut la colțul lung din 14 metri dreapta, 1-0.

A doua repriză (se joacă 3 x 30) e abordată de UTA cu Zamfir - Costin, Manea, Copaci, Suslak - Mateucă, Isac, Oprea, A. Iuga - Petra, Pop.

E 2-0 pentru UTA din minutul 40, corner Suslak de pe dreapta, Manea deviază din 6 metri în stânga careului mic, de unde Pop înscrie cu o lovitură de cap prea puternică pentru intervenția lui Iacob.

Din minutul 55, UTA conduce cu 3-0, Pop l-a deschis pe Petra, care a pătruns în suprafața de pedeapsă și a înscris pe lângă portar din 6 metri ușor dreapta.

Pentru ultima parte, la UTA joacă Orlic - R. Iuga, Manea, Benga, Copaci - Oprea, Coulibaly - Costin, Petra, Vădrariu - Rus.

Vădrariu face 4-0 cu șut lângă bară din12 metri ușor stânga, după o acțiune la care au contribuit Costin, Petra și Rus (83).

Cipri Rus driblează un fundaș, fentează portarul și e 5-0 (87).

Fluier final, 5-0 pentru UTA.

11:00, 23-02-2019,    Meciul urmator

23-02-2019 11:00

Stadion: "Motorul"