AMICAL / UTA - Racing Union Luxemburg 3-1

A treia zi a cantonamentului UTA-ei din Antalya programează şi primul meci de verificare.

Gyuszi Balint abordează meciul cu trupa din Luxemburg în formula Iacob - Tomozei, Ilie, Melinte, Simo - Oroian  Moise, Isac, Bustea - Ioniță, Buhăcianu.

Pe bancă sunt toți ceilalți componenți ai lotului roş-alb.

Racing Union (antrenor Roger Brouard) joacă în alcătuirea: Ruffier - Camara, Da Silva, Hennetier, Nyssen, Dos Santos, Zinga, Simon, Birk, Dembele, Omrani, Pereira.

Primul fluier se aude la ora 16:00 (ora României).

Refresh pentru a fi la curent cu fazele importante!

Primele zece minute s-au scurs sub semnul tatonării, impuse și de vremea destul de potrivnică fotbalului, cu vânt puternic și ploaie. Odată adaptați, utiștii au apărut în prim-plan la lovitura liberă a lui Moise, trecută puțin peste transversală (8). Iacob a avut o intervenție sigură în faza imediat următoare, blocând un șut rezultat din contraatac.

* Isac a trimis un șut plasat de la 20 de metri din alergare, goalkeeperul adversarilor a reușit să devieze în lovitură de colț (15).

* Din minutul 20, UTA conduce! Tomozei a fost faultat în suprafața de pedeapsă, iar Romario Moise a transformat penalty-ul, 1-0!

* Scorul a devenit 2-0 (28), utiștii au recuperat o degajare adversă, Moise l-a deschis pe Buhăcianu, care a fost precis!

* Isac trimite o boltă peste defensivă, Ioniță e la finalizare, dar nu găsește cadrul porții din poziție excelentă (35).

* Utiștii au recuperat mingea după o lovitură de colț, iar contraatacul ce a urmat a fost finalizat de Buhăcianu cu șut din dreapta trecut puțin pe lângă, în plasa laterală (38).

* Ioniță a fost avertizat după un fault la 35 de metri de poarta arădeană (40).

* Oroian a scăpat singur cu portarul, dar a tras în el (43).

* Pauză, 2-0 pentru UTA.

* Gyuszi Balint face două modificări, iese Iacob și Oroian, intră Bolboașă și Miculescu (46).

* A început actul secund, care se dispută la lumina reflectoarelor.

* Buhăcianu încheie o cursă de pe dreapta cu centrare la Bustea, reluarea mijlocașului nimerește bara (50).

* Isac primește la 30 de metri de poartă, driblează trei adversari și trimite puțin pe lângă (55).

* Miculescu a fost avertizat după ce a comis un fault, apoi Bolboașă a avut o intervenție bună la un șut venit după o combinație bună a celor de la Racing (58).

* Au ieșit Melinte și Ioniță, au intrat Crișan și Jebari (60).

* Se pregătește și Cipri Rus să intre!

* Bustea pasează din stânga în suprafața de pedeapsă, Buhăcianu apare la întâlnire și face 3-0 (64)!

* Patru schimbări la UTA, ies Simo, Moise Bustea și Buhăcianu, intră Ciucur, Pușcaș, Ursu și C. Rus (65).

* Bolboașă a avut un reflex bun la un șut care a mers în dreapta lui (68), dar s-a văzut nevoit să scoată mingea din plasă un minut mai târziu, e 3-1.

* A ieșit Tomozei, a intrat A. Rus (72).

* Ies Ilie și Isac, intră Pașcu și Vulturar (78).

* Vulturar trimite o minge în adâncime pentru Miculescu, acesta trage de la 18 metri, dar goalkeeperul luxemburghez reține (84).