AMICAL: UTA U17 - Centrul de Excelență Deva 2-2 / FOTO

Băieții lui Sandu Gaica și Adelin Roșca au dat piept azi cu copiii de la Centrul de Excelență Deva, pregătiți de foștii utiști Dan Stupar și Marius Bortiș. Dacă miercuri UTA U17 a învins cu 2-0 la Deva, astăzi, pe terenul Șega, scorul a fost egal, 2-2.

Cei care au marcat primii au fost cei de la Centrul de Excelență, în minutul 10. A reușit să restabilească egalitatea Tăședan, care a reluat din careu peste portar. În repriza a doua Șimon a făcut 2-1 pentru UTA, reușind să bată excelent o lovitură liberă din afara careului. Oaspeții au reușit să egaleze după ce Gaica făcut mai multe schimbări în garnitura inițială.

UTA U17: Debre - Haloș, Spătaru, Salcă, Pașca, Dumitru, Isac, Lazie, Simon, Miculescu, Tăședan. În repriza a doua au intrat Lazăr, Răzban, Popovici, Vesdac, Selegean, Cornean, Băloi, Hațegan.

11:00, 24-02-2018,    Meciul urmator

24-02-2018 11:00