CN U19 / AFC Unirea 1924 Alba Iulia - UTA Arad 1-6

UTA a reușit o nouă victorie în cadrul Campionatului Național U19, scor 6-1. De data aceasta victimă a fost Unirea Alba Iulia. Tinerii utiști au deschis scorul prin Nagy, în minutul 15, urmat la scurt timp de reușita lui Petcuț. În minutul 24, dupa un fault, Cocean este eliminat mult prea ușor. Cu toate că sunt în inferioritate numerică, arădenii ies mai motivați de la vestiare și reușesc să înscrie de patru ori prin Nagy (46), Lezeu (63) și Roșu (76,87). Oaspeții au marcat unicul gol în minutul 55, din penalty.

UTA: Creța, Savin, Sabău, Onuțan, Frei, Nagy, Curta, Cocean, Țuța, Petcuț, Lezeu.

Au mai jucat: Stan și Roșu.

Rezerve: Debre, Laza.

Au marcat: Nagy (15, 46), Petcuț (17), Lezeu (63), Roșu (76, 87)

„A fost un joc pe care l-am tratat cu toată seriozitatea. Știam că Alba Iulia este un centru important care a dat mulți jucători. Am mai jucat contra lor și de acea am fost precauți. Este un rezultat care ne bucură pe toți și vrem să mergem pe această linie până la final“, a declarat Alexandru Țamboi.

UTA U19 va juca următorul meci acasă contra Luceafărului din Oradea, duminică, 15 aprilie, ora 12:00.

05:00, 20-09-2018,    Meciul urmator

20-09-2018 17:00

Stadion: ”Voința”