CN U19 / LPS Târgu Mureș - UTA 2-6 (2-1)

UTA a avut parte de o partidă destul de grea în deplasarea de la Târgu Mureș, scor 2-6. Lezeu a fost primul care a marcat, dar gazdele au reușit egalarea și chiar au preluat conducerea după un penalty, intrând la pauză în avantaj. În minutul 50 Popa este înlocuit, pe teren intrând Țuța (foto) care a reușit două goluri, dând astfel tonul revenirii utiștilor. Cocian a reușit tripla, astfel că UTA a încheiat acest campionat doar cu victorii.

UTA: Debre - Savin, Sabău, Onuțan, Frai, Nagy, Lezeu, Popa, Gruiescu, Cocian, Petcuț.
Au mai jucat: Țuța, Roșu, Obrad.
Au marcat: Lezeu, Țuța (2), Cocian (3)

„Jocul a fost destul de dificil din cauza căldurii și a terenului artificial destul de rău. E bine că am câștigat și am încheiat acest campionat doar cu victorii. Luni vom afla locația și adversarii de la turneul semifinal“, a precizat la finalul partidei Costel Bogoșel.

UTA a câștigat toate cele 14 meciuri din cadrul primei faze a Campionatului Național U19. A reușit să marcheze de 86 de ori, primind doar 10 goluri.

12:00, 27-10-2018,    Meciul urmator

27-10-2018 12:00