Cristi Păcurar, după FC Argeș - UTA 2-1

Echipa noastră a fost învinsă de FC Argeș, în etapa cu numărul XXXVI din liga secundă. Piteștenii aveau avantaj la pauză, după reușita lui Buhăescu din minutul 26, apoi au făcut 2-0 cu un sfert de oră înainte de final, grație golului semnat de Vișa. UTA a marcat la ultima fază a meciului, mingea trimisă în bară de Costin a fost urmărită și trimisă în plasă cu sânge rece de juniorul Oroian, aflat la prima reușită în tricoul roș-alb.

”Un meci  între două echipe fără griji în clasament. Am acoperit unele posturi unde am avut absenți, însă am punctat doar la capitolul posesie, n-am marcat. Am făcut o greșeală la primul gol prin Iuga, iar al doilea gol al Argeșului a venit după o neatenție în marcaj la o fază fixă. Repriza a doua am dominat-o, dar am marcat prea târziu prin Oroian, care se anunță o mare speranță”, a fost comentariul lui Cristi Păcurar la sfârșitul confruntării din Trivale.

Următorul meci al UTA-ei, penultimul din stagiunea 2018-2019, e programat pe ”Motorul” duminică, 26 mai, la ora 14:00, în compania Petrolului Ploiești.

11:00, 24-08-2019,    Meciul urmator

24-08-2019 11:00

Stadion: "Electrica"