Cristi Păcurar, după Mioveni - UTA

Echipa noastră s-a înclinat astăzi, pe terenul Mioveniului, într-un meci tranșat deja după primele 45 de minute. UTA putea deschide scorul la marea ocazie a lui Popa, însă concrete au fost gazdele, marcatoare de trei ori până la pauză. A fost meciul de debut pentru portarul Rafael Zamfir și pentru mijlocașul Denis Crăciun, iar pe bancă s-a regăsit și apărătorul Andrei Haloș, din generația 2001.

”Am apelat la foarte mulți tineri, iar diversele indisponibilități au provocat foarte multe modificări pe posturi. Oroian și Hrezdac au sosit obosiți de la lotul național de juniori, așa că nici ei n-au intrat în echipa de start. Prima repriză, la 0-0, am avut trei ocazii clare pe care nu le-am fructificat și, din păcate, am primit gol la prima situație a gazdelor, după care n-am reușit replica”, a comentat Cristi Păcurar.

UTA intră în vacanță până în a doua jumătate a lunii iunie.

11:00, 24-08-2019,    Meciul urmator

24-08-2019 11:00