Cupa României / CFR Cluj - UTA

La ora 12:00 se fluieră startul meciului CFR Cluj - UTA, meci ce contează pentru sferturile de finală ale Cupei României U19. www.uta-arad.ro vă ţine la curent cu evenimentele.

Antrenorii Sandu Gaica şi Adi Ungur încep în formula Zamfir - Haloş, Salka, Vidican, I. Gavrilă - Truţă, Hrezdac, Cocriş, Merian - Isac, Miculescu. Rezerve: Cristea - Rădulescu, Oroian, Mohaci, Al. Nistor, Sfârlea.

Amfitrionii, cu Sorin Oncică pe bancă, îi au în teren pe Hindrich - Rus, Bălan, Potra, Coman, Luca, Dat, Fica, Petrilă, Joca, Girsik. Rezerve: Gal - P. Nistor, Chira, An. Nistor, Bud, Covaci, Minteuan.

* Utiştii au deschis scorul în minutul 5, prin Daniel Isac .

* Spre finalul primului act, gazdele au echilibrat, Claudiu Petrilă (aflat în circuitul primei echipe) a înscris pentru 1-1 din lovitură de pedeapsă (39).

* Până la pauză, CFR a luat avantaj, graţie reuşitei de 2-1 (scorul reprizei) a lui Joca (42).

Girsik a ridicat scorul la 3-1 pentru CFR Cluj (59).

* O primă modificare la roş-albi, Rădulescu a intrat în locul lui Hrezdac (62).

* Trupa lui Oncică s-a detaşat la 4-1, după ce a obţinut a doua lovitură de pedeapsă, pe care Rus a fructificat-o (67).

* A doua schimbare la UTA, Gavrilă i-a lăsat locul lui Mohaci (70). După un minut, iese Merian, intră Oroian.

* Gazdele au rămas în zece, după ce Petrilă a primit al doilea avertisment (76).

* La UTA, a ieşit Cocriş, a intrat Nistor (79).

* CFR-ul mai dă o lovitură în ultimul minut de joc, Covaci înscrie pentru 5-1.

* Fluier final, UTA se opreşte în sferturi.

"Am început foarte bine, absolut golurile le-am primit pe greşeli individuale. La acest scor, nu mai are rost să amintesc nimic despre ocaziile ratate. Neatenţia se plăteşte. Păcat, am făcut o primă repriză foarte bună", a punctat Sandu Gaica.

01:00, 31-03-2019,    Meciul urmator

31-03-2019 13:00

Stadion: "Motorul"