CUPA ROMÂNIEI / Live UTA - U Craiova 3-0 scor final

UTA: Zamfir - Haloș, Salka, Vidican, Mohaci, Dumitru, Isac, Hrezdac, Merian, Gavrilă, Nistor. Pe bancă: Costache - Pașcu, Cocriș, Nagy, Miculescu, Răzban, Hațegan.

Craiova: A. Manea, Dobre, C. Manea, Ionescu, Nițuică, Rezeanu, Picea, Pătulea, Sîrbu, Markovic, Nițu. Pe bancă: Preduț, G. Negrea, T. Negrea, Moldovan, Simon, Boștină, Guță.

Băieții lui Sandu Gaica și Adi Ungur au început în notă de dominare și au concretizat în minutul 14: lovitură de colț de pe stânga Gavrilă, Vidican apare ïn colțul careului mic și înscrie cu o lovitură plasată de cap, 1-0.

Ocazie imensă după trei minute, Merian a finalizat o cursă rapidă cu centrare pe 6 metri, dar Nistor a ratat incredibil întâlnirea cu mingea.

Accidentat după ce a fost călcat de un adversar, Gavrilă e nevoit să iasă de pe teren, în locul său intră Nagy (25).

Încă o șansă enormă pentru UTA, Dumitru primește o centrare din dreapta, e singur cu poarta goală în 6 metri stânga și reia peste transversală (28).

Scorul devine 2-0 după o pătrundere frumoasă a lui Dumitru, pas în gaură pentru Merian, care îl execută pe portar cu șut la colțul lung din 7 metri dreapta (34).

Schimbare la Craiova, iese Markovic, intră Moldovan (38).

Dragoș Bon, antrenorul Craiovei, face a doua modificare, iese Sârbu, intră Simon, fostul elev al lui Gaica (55).

A treia schimbare la vizitatori, în locul lui Rezeanu joacă Guță (58). Imediat e consemnată și a patra, iese Nițu, intră Boștină. În același timp mută și Gaica, iese Merian, intră Pașcu (60).

Intră Miculescu, iese Nistor (68).

Meciul e tranșat după golul trei al UTA-ei, Isac a tras violent de la 17 metri, portarul a respins cu dificultate de lângă bară, Nagy a urmărit si a împins în colțul lung din 6 metri (74). Cocriș a intrat în locul lui Dumitru (75).