”Dublă” Isac în ACS Poli 0-2 UTA U17

Roș-albii au învins astăzi cu 2-0 pe ACS Poli, la Timișoara. A fost un meci controlat în totalitate de UTA, formația de pe Bega nereușind să pună probleme în careul arădenilor. Deși băieții antrenați de Sandu Gaica și-au creat ocazii încă din prima repriză, tabela a fost deschisă abia în minutul 60, prin Isac. Acesta a reușit să mai marcheze o dată și meciul s-a terminat cu scorul de 2-0 pentru UTA.

UTA U17: Costache - Haloș, Salka, Pașcu, Mohaci, Isac, Hrezdac, Dumitru, Gavrilă, Merian, Tăședan.  Au mai jucat: Nistor, Miculescu, Cocriș, Duma

După această partidă, Sandu Gaica s-a limitat la a spune că ”s-a jucat într-o singură direcție, am controlat meciul de la început până la final. A bătut vântul tare, am reușit să înscriem târziu, în minutul 60, dar victoria este cât se poate de clară. Gazdele nu au avut șut la poartă”.

04:00, 26-09-2018,    Meciul urmator

26-09-2018 16:00

Stadion: "Motorul'