Elite U19 / UTA pierde la CFR Cluj

Juniorii U19 au pierdut cu 4-1 astăzi, în deplasare la CFR Cluj, partida din etapa a 8-a a Ligii Elitelor U19. Fără piese importante în lot din cauza accidentărilor, elevii antrenați de Costel Bogoșel, Mihai Petcuț și Sandu Țamboi nu au pus mari probleme gazdelor. Clujenii au deschis scorul înainte de pauză, iar în repriza secundă Obrad părea să o readucă pe UTA în joc, după ce a fructificat o centrare venită de la Moraru și s-a făcut 2-1. Cei de la CFR au profitat însă de două contraatacuri și au închis meciul.

UTA U19: Creța – Haraseniuc, Sabău, Onuțan, Moraru, Dardai, Popa, Gruiescu, Obrad, Teodorovici, Nagy

Au mai jucat: Debre, Răzban, Lazăr.

”Meciul l-am început bine și a fost unul echilibrat în prima parte. Am avut două situații de care nu am profitat, iar înainte de pauză au marcat ei și s-a intrat cu 1-0. Repriza secundă am început-o mai slab, am luat gol, am reușit să înscriem și noi, iar la 2-1 am sperat la mai mult. În final tot ei au marcat pe două contraatacuri și s-a încheiat meciul. După aspectul jocului, nu meritam să câștigăm. Au fost mai buni decât noi. Ideea este că am făcut doar două schimbări, avem jucători accidentați și bolnavi. Nu stăm prea bine numeric în momentul de față, dar sperăm ca de etapa viitoare să ne revenim” a fost analiza meciului făcută de antrenorul Costel Bogoșel.

11:00, 23-02-2019,    Meciul urmator

23-02-2019 11:00

Stadion: "Motorul"