FOTO / UTA U17 - Banatul Timișoara 1-1

În al doilea meci disputat astăzi pe arena din Sânnicolau Mic, UTA U17 nu a reșit să treacă de ultima clasată, Banatul Timișoara. Deși au controlat jocul, arădenii nu au găsit drumul spre gol și la pauză s-a intrat cu 0-0. Timișorenii au folosit același portar în ambele partide, însă scorul din meciul anterior ( UTA U19 - Banatul 8-1 ) nu i-a afectat deloc moralul și a avut intervenții bune. Într-un final, Gruiescu a reușit să înscrie și să o aducă pe UTA în avantaj la mijlocul reprizei secunde, cu o lovitură de cap. Bucuria nu a durat nici zece minute, pentru că bănățenii au profitat de o eroare a portarului arădean și au făcut 1-1. Roș-albii au continuat să atace, însă fără succes. Aceștia au nimerit bara, au ratat un penalty, dar s-a terminat 1-1.

UTA U17: Creța – Obrad, Toda, Deliman, Frai, Faur, L. Bodri, Petcuț, Gruiescu, Al Stan, Boștină.

11:00, 28-10-2017,    Meciul urmator

28-10-2017 11:00