Hlistei: „Am dat dovadă de caracter, felicit toată echipa”

După ce la Balotești a înscris golul egalizator (2-2), Cătălin Hlistei a reușit și astăzi să marcheze golul prin care roș-albii au egalat pe CS Mioveni și ajung astfel la patru rezultate consecutive fără eșec.

”Un meci foarte greu, dar disputat pe un gazon excelent, așa cum ar trebui să arate un teren de fotbal. A fost o primă repriză slabă a noastră, cu multe greșeli, plus că s-a jucat 14 contra 11, adversarii erau împinși de fiecare dată peste noi. A doua repriză mult mai bună a noastră, în care am reușit să avem mai multe ocazii și să dominăm. Îi mulțumim și lui Bodea care ne-a scos iar și vreau să felicit toată echipa pentru că am revenit a nu știu câta oară. Am dat dovadă de caracter și munca pe care am depus-o la Moneasa și pe care o depunem în fiecare zi la antrenament se vede”, au fost cuvintele lui Hlistei la finalul confruntării de la Mioveni.

05:00, 24-04-2018,    Meciul urmator

24-04-2018 17:00

Stadion: ”Otto Greffner” Șiria