Înfrângeri în partidele de la Elite

Universitatea Cluj 5-2 UTA U19

Elevii lui Sandu Gaica s-au deplasat la Cluj pentru partida cu Universitatea, pe care au pierdut-o cu 5-2 (2-2 la pauză). Merian a fost cel care a deschis scorul, iar Oroian a fost marcatorul celuilalt gol al roș-albilor.

Arădenii au intrat pe teren cu următoarea alcătuire: Zamfir – Haloș, Salka, Cocriș, Gavrilă, Truță, Isac, Rădulescu, Merian, Oroian, Petcuț. Au mai jucat: Nistor, Mohaci, Țârlea, Vulturar.

Duminica viitoare, UTA U19 întâlnește acasă pe CSM Școlar Reșița.

Juniorii U17 au pierdut la Oradea

Echipa antrenată de Mircea Aslău a întâlnit ieri, în deplasare, pe LPS Bihorul Oradea. Gazdele au câștigat partida cu 3-1, după ce la pauză scorul era 1-1. Arădenii au fost cei care au deschis scorul, prin Cristi Moldovan.

UTA a început meciul cu Manea – Căciulă, Irimia, Turc, Miclea, Maier, Merca, Jula, C. Moldovan, Rotea, Aslău. Au mai jucat: Palea, Cleuță, T. Moldovan, Nădăban și Gădărici.

Duminica viitoare, UTA U17 primește vizita liderului, LPS Banatul Tmișoara.

07:30, 16-10-2019,    Meciul urmator

16-10-2019 19:30

Stadion: Municipal (Turnu Măgurele)