Liga Elitelor / Roș-albii s-au întors cu puncte de la Timișoara

Liga Elitelor U19 / ASU Poli 0-3 UTA Arad

Academia UTA se întoarce cu toate punctele de la Timișoara, după ce i-a învins pe cei de la ASU Poli cu un clar 3-0 în etapa 17 a Ligii Elitelor U19. Deși au dominat tot meciul și și-au creat o mulțime de ocazii, roș-albii nu au reușit să introducă mingea în plasă în prima repriză, iar la pauză scorul a fost alb. În a doua parte, Mitrov, Simon și Merian au marcat golurile care au adus victoria echipei lui Sandu Gaica și Adi Ungur.

UTA a jucat cu Opric – Haloș, Salka, Pașcu, Mohaci, Cocriș, Rădulescu, Gavrilă, Simon, Merian, Mitrov

Au mai intrat: Sfârlea, Paunchici, Răzban, Maier.

La finalul partidei, Sandu Gaica s-a rezumat la a spune doar că ”meciul s-a desfășurat la o singură poartă, am ratat foarte multe ocazii și scorul putea fi mai mare”.

Liga Elitelor U17 / ASU Poli 0-0 UTA Arad

De la ora 14, tot la Timișoara, echipa antrenată de Radu Mărginean, Dinu Donca și Alexandru Țamboi a remizat, scor 0-0, cu ASU Poli, liderii clasamentului în Liga Elitelor U17.

UTA: Tirian – Tambor, Pătlăgică, Măgulean, Putnic, Ursoi, Dănilă, Onișor, Țurcanu, Mercioiu, Borcea.

Au mai intrat: Bortiș, Puta, Goldiș, Maxim.

Etapa viitoare, arădenii primesc vizita Academiei de Fotbal Gică Popescu.

02:00, 17-11-2019,    Meciul urmator

17-11-2019 14:00

Stadion: ”Metaloglobus”