LIGA ELITELOR / UTA U19 - Unirea Alba Iulia 3-0

UTA U19 a întâlnit astăzi de la ora 16 echipa Unirea Alba Iulia. În prima repriză juniorii UTA-ei au avut un joc bun reșind și să marcheze de două ori prin Gruiescu (11') și Petcuț (30'). Repriza a doua a fost echilibrată, dar nu s-a pus niciodată problema echipei câștigătoare. Cu cinci minute înainte de final Toma Bodri a stabilit scorul final, 3-0.

În săptămâna ce vine UTA U19 joacă în deplasare la Luceafărul Oradea, miercuri, și LPS Bihorul Oradea, sâmbătă.

UTA: Mureșan - Savin, Sabău, Onuțan, Frai, Lezeu, L. Bodri, T. Bodri, Petcuț, Gruiescu, Faur.

Au mai jucat: Toma, Obrad, Laza, Stan, Creța

„A fost un meci destul de bun, prima repriză reușită. La pauză ne-am văzut câștigători, repriza a doua jucând mai moale. Am încercat prea multe acțiuni individuale, fiecare dorind să dea gol“, a concluzionat la finalul partidei Mihai Petcuț.

12:00, 23-09-2017,    Meciul urmator

23-09-2017 12:00

Stadion: ”Daniel Prodan”