LIVE / UTA - Crișul

Cristi Todea a început amicalul de pe Șega în formula Barna - Lazăr, Roșca, Opriș, Curta - Prună, Jorza, Isac - Popa, Toma, A. Iuga.

Toma a prins un șut bun de la 18 metri, Mucha a respins de sub bară (4).

Jorza ajunge în fața careului mic la o centrare, lovitura de cap e respinsă de Mucha până la Roșca, reluarea e în transversală (9).

Șut la colțul scurt Popa din 12 metri dreapta, Mucha scoate de lângă bară (13).

A doua parte a reprizei a fost echilibrată. Cu cinci minute înainte de pauză, UTA l-a piedut pe Opriș, accidentat, în locul lui a intrat Onuțan.

Crișul deschide scorul după o cursă frumoasă a lui Modan finalizată cu șut la colțul lung din 12 metri dreapta, 0-1 (48).

Trupa lui Adi Abrudean trece pe lângă golul doi, centrarea lui Tomuț a fost reluată de Cigan la încheietura barelor (54).

Atacantul Crișului s-a revanșat după două minute, când l-a executat pe Barna, tot cu capul din 6 metri stânga, din centrarea lui Piț, 0-2.

În locul lui Jorza a intrat Cocean, mijlocaș provenit de la Satu Mare (62).