Live / UTA - Șoimii Lipova 4-0

Cristi Todea începe cu Bodea - R. Iuga, Manea, Roșca, Dinculescu - Stahl, Petra, Tănase - Buia, Hlistei - Curtuiuș.

Se joacă două reprize a câte 50 de minute. Începutul de meci a fost echilibrat, până acum de notat a fost un șut bun de la 20 de metri al lui Tănase blocat de portar (10).

UTA deschide scorul după ce Petra a recuperat o minge la 20 de metri, a urmat o suită de pase și din nou Petra a preluat, a trecut de doi fundași și a tras plasat la colțul scurt din 10 metri (17).

S-a făcut 2-0 după o centrare la semiînălțime trimisă de Buia de pe dreapta, Iuga a scăpat din marcaj și a împins în plasă din 5 metri stânga, 2 (46).

Actul doi începe cu o schimbare de portar, iese Bodea, intră Barna.

3-0 pentru UTA după o centrare excelentă a lui Stahl de pe dreapta, Buia s-a înșurubat printre fundași și a marcat din buza careului mic (60).

Încă două schimbări, au ieșit Roșca și Curtuiuș, au intrat Polgar și Popa (65).

A ieșit Manea, a intrat Opriș (75).

Ultimele înlocuiri, au ieșit Petra, Stahl, Dinculescu și Buia, au intrat Prună, Toma, A. Iuga și Jorza (80).

Hlistei marchează pentru 4-0 cu șut lângă bară din 16 metri stânga (90).

Final, programul amicalelor UTA-ei continuă mâine, cu meciul de la Chișineu Criș.

11:00, 21-04-2018,    Meciul urmator

21-04-2018 11:00

Stadion: ”Minerul” Motru