Live / UTA - Szeged

Bodea - Polgar, Iuga, Onuțan, Dinculescu - Jorza, Tănase, Petra - Buia, Curtuiuș, Hlistei e alcătuirea de start arădeană în meciul cu Szeged.

UTA a început ofensiv, cu o primă ocazie: lovitură liberă Buia din dreapta, Petra a prelungit cu capul spre colțul lung din 7 metri, puțin pe lângă(3).

Buia e executat apoi o lovitură de colț, mingea a ricoșat la Curtuiuș care a reluat la câțiva centimetri peste transversală (5).

Cu 25 de minute scurse, UTA are inițiativa în atac. Până acum, trupa maghiară - care și-a trecut în cont o bară după un contraatac - se închide eficient.

Bodea a avut o intervenție excelentă respingând de lângă bară o lovitură liberă de la 20 de metri (33).

Ultimul sfert de oră al reprizei a mers pe același scenariu, cu arădenii la control, dar fără concretizări. 0-0 la pauză.

Începe actul doi, cu UTA în formula: Bodea - Lazăr, Manea, Sabău, Dinculescu - A. Iuga, Isac, Prună - Stahl, Popa, Toma.

Din minutul 60, Bodea i-a lăsat locul în poartă lui Zamfir.

Ocazie bună a UTA-ei, șut din unghi Toma de la 9 metri puțin peste.

UTA deschide scorul după o lovitură liberă: Manea execută puternic de la 20 de metri, mingea e deviată de zid și merge lângă bara din stânga portarului, 1-0 (85).