Livetext Cupa României juniori

A început primul meci al zilei, UTA - Reșița. Arădenii îi au în teren pe Creța - Haraseniuc, Sabău, Onuțan, Pașcu - Dumitru, Isac, Hrezdac, Gruiescu - Miculescu, Nagy.

Din minutul 10, UTA conduce cu 1-0: Nagy a fost faultat în suprafața de pedeapsă și Miculescu a executat impecabil penalty-ul acordat de Marius Omuț.

Se încheie prima repriză cu scorul stabilit odată cu reușita lui Miculescu. UTA a dominat cea mai mare parte și a irosit trei ocazii mari, prin Gruiescu, Isac și Miculescu, portarul Reșiței fiind excelent de fiecare dată.

Începe actul doi, cu patru schimbări la UTA. Au ieșit Miculescu, Hrezdac, Haraseniuc și Nagy, au intrat Petcuț, Obrad, Merian și Dardai. Primul atac al UTA -ei a produs o nouă ocazie imensă, Dumitru a ratat singur cu portarul din 7 metri.

Ultima schimbare la UTA, iese Dumitru, intră Moraru (80).

Fluier final, UTA se califică!

***

Meciul al doilea al zilei, UTA U17 vs ASU Poli, e abordat de arădeni cu Manea - Irimia, Maier, Căciulă, Turc, Cleuță, C. Moldovan, Aslău, Jula, Vulturar, Cocriș.

A fost o primă repriză echilibrată, cu ritm bun, și o ocazie mare a arădenilor, Jula n-a ajuns, în 5 metri, o minge centrată de pe dreapta. 0-0 la pauză.

Repriza secundă începe cu o schimbare la UTA, iese Irimia, intră Găină.

A doua modificare arădeană, Merca intră în locul lui Aslău (58).

A treia schimbare, Gădărici în locul lui C. Moldovan (62). Cu trei minute înainte, portarul Manea a avut o intervenție mare, blocând un atacant advers scăpat singur cu el în 12 metri.

Din minutul 73, B. Moldovan joacă în locul lui Cleuță.

0-0 după 90 de minute, se trece la lovituri de departajare.

Oaspeții execută primii. 0-1.

Maier ratează, rămâne 0-1.

Transversală Timișoara și e tot 0-1.

Jula transformă, 1-1.