Livetext UTA 17 - Ardealul Cluj

Sandu Gaica și Adi Ungur au început meciul cu Ardealul în alcătuirea: Zamfir - Haloș, Szalka, Vidican, Mohaci - Dumitru, Isac, Hrezdac, Merian - Nistor, Miculescu.

Vizitatorii au deschis scorul în minutul 2, Haloș a deviat nefericit în propria poartă o lovitură de colț. 0-1 e scorul unei reprize în care UTA a ratat câteva ocazii imense după gol, cu protagoniști Dumitru, Miculescu (2) sau Merian.

UTA egalează după ce Dumitru a croșetat printre adversari în dreapta, i-a pasat lui Isac pe 16 metri, iar mijlocașul a tras necruțător la firul ierbii, bară-gol, 1-1 (50).

Din minutul 57, Cocriș joacă în locul lui Nistor.

Merian i-a lăsat locul lui Gavrilă (60).

Penalty pentru UTA, Cocriș a fost faultat! Miculescu îl trimite pe portar în dreapta și trimite calm în stânga, 2-1 pentru UTA (63).

A treia schimbare, Tăședan intră în locul lui Miculescu (67).