LIVETEXT / UTA - Crişul Chişineu Criş

La ora 11:00 începe al doilea amical al săptămânii pentru echipa noastră, în compania Crişului Chişineu Criş.

La UTA, Ionuţ Popa începe cu Bodea - Ivan, El Hasni, Şeroni, Copaci - Vadim, Melinte - Costin, Kanda, Stahl - Rus. Pe bancă sunt Orlic - I. Gavrilă, Salka (ambii UTA II), Isac, Iuga, Merian, Matei, Coulibaly, Popa.

Crişul, condusă de Adi Abrudean, îi are în teren pe Dagău - Lazăr, Pavel, Tătaru, Siminic, Piţ, Gîlcă, Bozian, Lezeu, Modan, Matei. Rezerve: Mucha - Sabău, Maghici, Ianc, Lang, Clej, Ciornei.

* După 18 minute cu ritm bun, Crişul deschide scorul: Pavel l-a deschis, de la centrul terenului, pe Marius Matei, atacantul a percutat printre fundaşi şi a înscris pe lângă Bodea din 7 metri uşor stânga, 1-0.

* UTA egalează în minutul 26: lovitură de colţ Kanda de pe stânga, mingea e deviată la Şeroni în suprafaţa de poartă, apărătorul finalizează cu reluare precisă pe lângă Dagău, 1-1.

* S-a încheiat prima repriză.

* Începe actul secund, o schimbare la UTA, Matei i-a luat locul lui Costin.

* Încă o modificare, iese Melinte, intră Coulibaly (65).

* Şansă bună pentru UTA, Ivan a centrat de pe dreapta, Rus a reluat cu capul la colţul lung în bară (68)!

* Alte două schimbări, ies Stahl şi Vadim, intră Isac şi (din nou) Costin (70).

* Ies Rus şi Ivan, intră Popa şi Iuga (78).

* Merian intră în locul lui Costin (84).

* Fluier final, 1-1. Următorul joc al UTA-ei: sâmbătă, ora 13:00, cu Luceafărul Oradea, pe "Motorul".

11:00, 21-09-2019,    Meciul urmator

21-09-2019 11:00

Stadion: Municipal - sintetic - Tg.Jiu