Livetext / UTA - Luceafărul Oradea

Al treilea şi ultimul amical al săptămânii pentru echipa noastră începe la ora 13:00. UTA e faţă în faţă cu Luceafărul Oradea.

Ionuţ Popa începe cu distribuţia Orlic - Costin, Iuga, Şeroni, Copaci - Coulibaly, Matei, Vadim - Rus, Lazovic (în probe), Kanda. Pe banca arădeană sunt: Bodea - Ivan, Melinte, Merian, Isac, El Hasni, Popa.

Vizitatorii, antrenaţi de Cristian Lupuţ, îi au în teren pe Moga - Wanya, Oros, Băican, Mojieda, Mitrică, Chiorean, Lu, Dulca, Pop, Paraschiv. Rezerve: Moroz - Roşu, Drăgan, Ciul, Lasconi, Core, Luduşan, Preoteasa.

Portarul Orlic s-a ciocnit de un atacant advers în marginea suprafeţei de poartă arădene şi s-a accidentat. A intrat Bodea (15).

Dublă schimbare, Matei şi Kanda le-au lăsat locurile lui Isac respectiv Popa (27). Ambii s-au resimţit după contacte mai tari, iar staff-ul roş-alb a decis să nu rişte.

Şansă bună pentru UTA după o pătrundere prin stânga a lui Lazovic, care l-a găsit în careu pe Isac, acesta a aşezat pe 16 metri pentru şutul puternic al lui Vadim, trecut puţin peste transversală (38).

Repriza se încheie cu o lovitură liberă trimisă de Oros puţin pe lângă vinclul arădean (45).

Partea a doua începe cu trei modificări la UTA: au ieşit Matei, Şeroni şi Rus, au intrat Melinte, El Hasni şi Ivan.

A ieşit Vadim, a intrat Hrezdac (65).

Lovitură liberă de la 17 metri pentru oaspeţi, Preoteasa trimite lângă bară, Bodea are un reflex excelent (74).

Au ieşit Lazovic şi Costin, au intrat Rus şi Merian (76).

Ocazie bună a UTA-ei, Ivan a pătruns pe flancul drept şi i-a aşezat lui Rus, al cărui şut a fost respins în lovitură de colţ de portarul Moroz (86)

GOL UTA! Roş-albii deschid scorul prin David Popa, care a înscris cu o lovitură de cap din lovitura de colţ executată de pe dreapta de Coulibaly (86).

Scorul a devenit 1-1 după numai 2 minute, nou-intratul Drăgan a primit în stânga suprafeţei de poartă şi l-a învins pe Bodea cu şut la colţul scurt.

Fluier final, UTA şi Luceafărul remizează, scor 1-1.

11:00, 03-08-2019,    Meciul urmator

03-08-2019 11:00

Stadion: "Motorul"