Livetext / UTA - Ripensia

Meciul de la Șiria a început la ora 12:00, cu Cristi Todea alegând următoarea formație de start: Bodea - Lazăr, Manea, Opriș, Dinculescu - Iuga, Petra, Isac - Buia, Hlistei - Curtuiuș.

La Ripensia, Paul Codrea a început cu Contra – Vlădia, Burdeț, Apro, Toma – Stoi, Zutrbagiu, Ungureanu – Z. Radu, Golda, Mediop.

Oaspeții au deschis scorul după 7 minute, Mediop i-a pasat pe 15 metri lui Ungureanu, care l-a învins cu șut plasat pe Bodea.

UTA egalează după o acțiune frumoasă, Lazăr a centrat la firul ierbii de pe dreapta, iar Buia a reluat cu șut precis din mijlocul careului, lângă bară, 1-1 (30).

Repriza s-a încheiat cu o ratare mare a lui Curtuiuș, singur cu portarul (43).

Pauză.

Partea a doua e abordată de utiști cu Bodea - R. Iuga, Roșca, Opriș, Prună - Jorza, Tănase, Hlistei - Stahl, Toma - Popa.

E 2-1 pentru UTA după un contraatac rapid purtat de Stahl pe dreapta, centrare în gura porții pentru reluarea precisă a lui Popa din 7 metri (49).

Replica timișoreană vine repede,Radu a egalat dintr-o aglomerare (51).

Din minutul 60, Federico și Sabău joacă în locurile lui Hlistei și Opriș.

3-2 pentru UTA din minutul 72: Prună l-a deschis pe Popa din lovitură liberă, acesta a prelungit pentru Toma, care a marcat cu execuție peste portar.

Din minutul 73, Zamfir a intrat în locul lui Bodea.

David Popa face 4-2 cu cel mai frumos gol al meciului, dribling printre doi adversari și lob peste portar (85).

Fluier final, după 3 minute suplimentare, a doua victorie a iernii.

11:00, 24-02-2018,    Meciul urmator

24-02-2018 11:00