Ploaie de goluri la UTA III – Ineu 3-4

16 ani și 10 luni a fost media de vârstă a UTA-ei III în spectaculos meci cu CS Ineu. Băieții lui Sandu Gaica erau conduși cu 1-0 de zărăndani după ce Spătaru deschisese scorul în minutul 14, însă au întors rezultatul grație reușitelor lui Ghergar (31) și Isac (34), 2-1. Scorul pauzei l-a stabilit experimentatul Gligor (39), după care Ineul a revenit în avantaj, gol Ciocan (58). Promițătorul Miculescu - foto - a făcut 3-3 (70). ”La acest scor, am ratat o ocazie mare singur cu portarul, apoi ei au marcat (n.n. Hulbăr – min. 72, 3-4 scor final). Nu spun prin asta că Ineul n-a mai avut și alte ocazii. A fost meci plăcut pentru spectatori, mai puțin pentru antrenori. Au fost multe goluri, multe ocazii”, a povestit Gaica.

”Am mers pe două fronturi în acest sezon, iar pentru o echipă cu medie de vârstă de 16 ani e un mare câștig din punct de vedere al experienței și al puterii. Rezultatele le-am obținut prin joc, nu l-am sacrificat niciodată. Copiii au valoare individuală, nu vreau să îi numesc acum, și sper să facă pasul cât de curând spre echipele de seniori. Cum am mai spus, totul depinde de ei”, a adăugat antrenorul, care, ieri, a folosit formația: Debre – Spătar (Haloș), Coadă, Salka, Curta, Dumitru (Pașcu), Isac, Lazie (Hrezdac), Mager (Tăședan), Miculescu, Ghergar.

UTA III încheie sezonul Ligii a IV-a sâmbăta viitoare, pe terenul celor de la CS Dorobanți.