Primul punct pentru UTA III

UTA III a reușit astăzi să obțină primul punct în actuala ediție de campionat, după ce a remizat, scor 1-1, împotriva celor de la CS Glogovăț. Chiar dacă au fost conduși la pauză, băieții antrenați de Adrian Ungur au reușit să revină în joc și să domine a doua parte a meciului. Ovidiu Mandache a marcat din penalty golul egalizator.

”A fost o primă repriză echilibrată, dar înainte de pauză am luat gol dintr-o fază fixă. În schimb, repriza a doua am avut-o la discreție, am dat gol din penalty și am ratat multe alte ocazii importante. Părerea mea este că astăzi am pierdut două puncte.” a declarat Adrian Ungur la finalul partidei.

UTA a început meciul cu Mureșan – Lazăr, Rogojan, Savin, Revesz, Bodri, Marica, Brănișteanu, Mandache, Mager, Țurcanu.

Au mai jucat: Gruiescu, Deta, Adam și Varga.

Sâmbăta viitoare, UTA III se deplasează la Mailat, echipă aflată pe locul 12 al clasamentului.

11:00, 28-10-2017,    Meciul urmator

28-10-2017 11:00