Roli Nagy: ”Știm să jucăm în fața suporterilor noștri, putem remonta rezultatul!”

Roland Nagy regreta momentele de fragilitate ale UTA-ei, dar e convins că la Arad se poate întoarce rezultatul. ”Am început cum nu ne-am fi dorit, primind gol în minutul 4. Am ieșit apoi la joc, știam că au jucători periculoși pe contre, am făcut 1-1, dar lipsa de experiență și concentrare au făcut ca gazdele să intre în avantaj înainte de pauză. Am început să punem probleme și să credem mai mult că putem obține ceva, dar am primit golul trei, care a distanțat puțin lucrurile. Pe final, am avut ocazie de singur cu portarul... Într-o dublă manșă este posibil orice. Adversarii noștri au statistică bună atât în atac și în apărare, dar ne vom afgăța de orice șansă, cât de mică, să învingem în fața propriilor suporteri. E un rezultat pe care putem să îl remontăm, știm să jucăm în fața suporterilor noștri. Repet, ne vom agăța de orice șansă!”, e mesajul antrenorului arădean.

11:00, 02-04-2017,    Meciul urmator

02-04-2017 11:00

Stadion: ”Otto Greffner” (Șiria)