Școlar Reșița 1-0 UTA II

Astăzi, UTA II a pierdut ( scor 1-0 ) meciul din deplasare, de la CSM Școlar Reșița. Echipa arădeană s-a deplasat la una dintre favoritele la promovare, acolo unde au reușit să facă un joc bun, în ciuda scorului. La pauză scorul a fost alb, gazdele marcând unicul gol al partidei în repriza secundă, atunci când au profitat de o greșeală colectivă în careul arădean.

UTA II: Mara – Dan, Iuga, Wild, Dinculescu, Dobrean, Jorza, D. Lazăr, Toma, Burlă, Costin. Au mai jucat: Zdrențan, Vlad, Covaci, Brănișteanu

”Deși am pierdut, băieții au jucat foarte bine și sunt foarte mulțumit. Dacă ar fi să reproșez ceva, ar fi lipsa de curaj din prima parte. Dacă aveam mai mult curaj, poate reușeam să speculăm mai bine. Per ansamblu un joc bun, cu multe momente foarte bune. Am terminat meciul în atac, cu trei ocazii mari. În ultimele douăzeci de minute am pus presiune pe adversar și a mai fost și un penalty neacordat asupra lui Toma.” a declarat Dan Oprescu la finalul întâlnirii.

Etapa viitoare, UTA II joacă din nou în deplasare, la Giarmata. Meciul are loc vineri, de la ora 17.

11:00, 25-11-2017,    Meciul urmator

25-11-2017 11:00

Stadion: ”Otto Greffner”