Tot mai aproape de turneul final: Ardealul Cluj - UTA U19 2-2

UTA U19 a avut o deplasare grea la Cluj, unde a dat piept cu urmăritoarea directă, ACS FC Ardealul, scor 2-2.

UTA a început meciul mai bine și putea deschide scorul, dar bara s-a opus la lovitura liberă executată de Copaci. Cum ocaziile se răzbună, gazdele au reușit să deschidă scorul prin Prejmerean, la o nesincronizare a apărării UTA-ei. Înainte de pauză, Costin a reușit să restabilească egalitatea cu un șut în cros, din afara careului.

În repriza a doua, același Costin (considerat jucătorul meciului) a reușit să înscrie din nou, cu un șut de la 25 de metri. Clujenii nu s-au dat bătuți și au reușit egalarea pe finalul meciului.

UTA: Mara - Lazăr, Iuga, Copaci, Dinculescu, Pop, Brănișteanu, Costin, Toma, Lezeu, Țurcanu.

Au mai jucat: Mandache (45), Iova (50), Savin (75), A. Bodri (83).

„A fost un joc contra unei echipe bune. Jucătorii clujeni sunt ținuți la nivel de academie, mănâncă, dorm împreună, cu alte cuvinte o echipă omogenă. Țin să-i felicit pe băieți pentru rezultat. Noi va trebui să-i batem neapărat pe Poli miercuri (n.n. 3 mai), a comentat Cristi Păcurar.

11:00, 30-09-2017,    Meciul urmator

30-09-2017 11:00