UTA II 1-2 CS Păulișana Păuliș

UTA II a pierdut acasă, ieri, scor 1-2 (0-0 la pauză), partida împotriva Păulișanei Păuliș. Meciul s-a disputat la Șiria, iar roș-albii au fost conduși de pe bancă de către Adrian Ungur. Acesta a ales să înceapă meciul în formula: Mara - Mureșan, Lazăr, Pâslariu, Codre, Cociuba, Ciubotariu, Luca Bodri, Michel, Murakami și Alex Bodri.

Pentru UTA II a marcat Vlad Michel.

Legat de această partidă, antrenorul arădenilor a afirmat că ”a fost un meci disputat, puteam să câștigăm și noi, dar au câștigat ei pe final cu un gol primit în minutul 86 pe o greșeală a noastră. Per ansamblu a fost un joc bun, am avut patru-cinci ocazii clare în prima repriză. S-a intrat la vestiare cu scorul de 0-0, iar imediat după pauză am luat gol. Am revenit rapid și am egalat după două minute. A continuat un joc pe contre și pe final am încasat acel gol decisiv.”

UTA II joacă următorul meci duminică, la Cermei, împotriva celor de la CS Lunca Teuz Cermei. Partida începe la ora 17:00.

02:00, 03-06-2017,    Meciul urmator

03-06-2017 14:00

Stadion: ”Otto Greffner” (Șiria)