UTA II, învinsă la Giarmata

Echipa secundă roș-albă s-a deplasat azi la Giarmata, pentru etapa cu numărul XXI din seria IV a ligii terțe. Gazdele s-au impus cu 3-1 (3-0), cu Cristi Costin marcator pentru arădeni.

”Jocul nu e reflectat de rezultat, am și dominat în prima repriză, dar am primit golurile în zece minute. Per total, sunt mulțumit de ce am produs, repriza a doua a fost clar a noastră, cine n-a văzut meciul zice că vorbesc prostii, dar e adevărul. Experiența a făcut diferența, am avut posesie, de două ori am lovit bara, am dat și gol. Experiența și tupeul ne lipsesc, dar, în timp, sper să le căpătăm”, a analizat antrenorul Cristi Păcurar.

UTA II a început în formula Mara – Zdrențan, Iuga, Wild, Dinculescu – Dan, Coadă – Lazăr, Toma, Vlad – Costin. Au mai jucat: Pop, Prună, Covaci, Ghergar.

Runda viitoare, UTA primește vizita celor de la Cetate Deva.

11:30, 30-04-2017,    Meciul urmator

30-04-2017 11:30