UTA III 0-3 Unirea Sântana + GALERIE FOTO

Elevii antrenați de Adrian Ungur au jucat curajos, în ciuda înfrângerii, împotriva celor de la Unirea Sântana. Deși au și jucători cu experiență, unii cu meciuri în prima ligă, oaspeții nu au pus mari probleme în prima repriză.  Au fost momente în care UTA a controlat jocul și și-a creat ocazii bune de a marca. Totuși, Claudiu Popa a reușit să deschidă scorul cu puțin timp înainte de pauză, profitând de o greșeală în defensiva arădeană. În repriza secundă, Alin Drăgan a reușit ”dubla” care a asigurat victoria celor de la Sântana.

”În prima repriză a fost un joc echilibrat până înainte de final, când am luat gol după o greșeală defensivă. Am avut două situații mari de a marca înainte să deschidă ei scorul. Dacă marcam, altfel era jocul. În repriza a doua am început cu o ocazie mare, dar în loc de 1-1, s-a făcut 0-2 și s-a rupt jocul.” a declarat Adrian Ungur la finalul partidei.

UTA III: Mureșan – Lazăr, Marica, Cociuba, Lezeu, Ciucifara, Savin, Ghiunghius, Varga, Covaci, Ghergar.

Rezerve: Curta, Adam, Roșu, Vlad, Moisescu, Isac, Pascu, Simon.

Antrenor: Adrian Ungur

Unirea Sântana: Csurka – Topac, Peia, Bolba, Vuin, Bud, Popa, Drăgan, Mateiu, Bodea, Drida.

Rezerve: Soltesz, Stanciu, Vârciu, Brozbic, Lanțoș.

Antrenor: Donca Dinu

Arbitrii partidei au fost: Mateuț Călin – Opitz Roland, Grosan Tudor.

11:00, 02-04-2017,    Meciul urmator