UTA - SC Landskron 5-1 scor final

Mara - Covaci, Manea, Gligor, Burla - Stratila, Copil, Tanase, Hlistei - Rus, Petre a fost primul unsprezece arădean in amicalul cu austriecii de la SC Landskron.

Era 2-0 la pauza pentru UTA, după golurile marcate de Rus si Gligor. Primul gol a venit in minutul 10 după o pasa buna a lui Petre, in timp ce Gligor a înscris din lovitura liberă de la 25 de metri.

Actul secund a mai adus încă trei goluri ale UTA-ei. Juniorul Copaci a trimis in plasa după o lovitura de colț, mezinul Stahl a reușit un lob frumos in urma unei acțiuni desfășurate in flancul drept, iar Man a semnat un gol superb, sut in vinclul de la colțul lung după ce a driblat trei adversari.

A înscris si echipa gazda, după o lovitura liberă finalizată cu șut la colțul scurt, 5-1 pentru UTA scor final.

Roli Nagy i-a folosit pe toți ceilalți componenți ai efectivului ros-alb: Miron, Stanciu - Iuga, Copaci, Dinculescu, Vlad, Costin, Chindris, Jorza, Stahl, Man, Curtuius.

02:00, 03-06-2017,    Meciul urmator

03-06-2017 14:00

Stadion: ”Otto Greffner” (Șiria)