UTA U15, învinsă la Timișoara

UTA U15 se întoarce învinsă de la Timișoara, acolo unde liderul ASU Politehnica a câștigat partida din Liga Elitelor cu 3-0 (2-0 la pauză). Arădenii au avut parte de o eliminare în minutul 23, atunci când Vulturar a primit cartonașul roșu, iar din acel moment s-a făcut diferența.

UTA a început meciul cu Tirian – Boiț, Pele, Vale, Sarkozi, Mihai, Serengău, Ristin, Babiciu, Vulturar, Ekmekci.  Au mai jucat: Tod, Borhan, Ciubăncan, Mare.

”Un meci între două echipe bune, un meci echilibrat până la eliminare.  La 0-0 am avut două ocazii bune, una dintre ele din trei metri, iar alta singur cu portarul, dar din care am ales tot timpul soluția cea mai proastă și nu le-am fructificat. După eliminarea lui Vulturar nu am mai contat, atunci s-a făcut diferența”, a declarat Dinu Donca.