UTA U17 - Centrul de Excelență Deva 1-1 | FOTO

Pe o vreme înnorată și un teren moale, juniorii UTA-ei au obținut o remiză astăzi, scor 1-1, împotriva celor de la Centrul de Excelență Deva, echipă condusă de ex-utistul Dan Stupar.

Debutul de partidă a fost perfect pentru arădeni, aceștia reușind deschiderea scorului încă din primul minut prin Gruiescu. Oaspeții au reușit să egaleze la jumătatea primei reprize și meciul s-a terminat 1-1.

”A fost un meci echilibrat, pe care după începutul de meci trebuia să îl câștigăm lejer. În urma unei greșei colective, oaspeții au reșit să egaleze și jocul s-a calmat. Repriza a doua ne-am împărțit-o, câteva minute au fost ei la cârma jocului, pe urmă am fost noi, cu o ocazie foarte mare în ultimul minut prin care puteam tranșa jocul. A fost un teren greu, un meci de luptă și până la urmă cred că rezultatul e chiar echitabil.” a fost declarația lui Costel Bogoșel la finalul partidei.

UTA U17: Zamfir – T. Bodri, Deliman, Onuțan, Frai – L. Bodri, Sabău, Deta, Gruiescu – Petcuț, N. Faur.