UTA U17 continuă șirul de victorii

Astăzi, UTA U17, antrenată de Francisc Tisza și Sandu Țamboi au reușit a șasea victorie consecutivă, după 3-1 contra celor de la Interstar Sibiu.

Cei care au intrat pe teren din primul minut sunt Mureșan – Gabor,  Deliman, Rogojan, Varga, Mager, Vasile, Toma, Gruiescu, Stahl și Țurcanu.

Scorul final a fost decis încă din prima repriză, în care UTA a punctat prin Stahl, Toma și Mager.

”A fost un meci greu pentru că Sibiul a venit să-și joace ultima șansă, au venit determinați, războinici, știind și de bunăvoința arbitriilor. Noi, la fel ca la toate jocurile, mizăm pe elanul din prima repriză, încercăm să sufocăm adversarii cât ne ține combustibilul. Echipa este formată din jucători care nu au ABC-ul fotbalului și este foarte greu la liceu când tu nu ai făcut școala generală cum trebuie. Etapa viitoare mergem la Oradea unde vrem să câștigăm, mai avem nevoie de cel puțin două victorii.” au fost cuvintele lui Francisc Tisza la finalul unei partide tensionate.

Sâmbăta viitoare, de la ora 14:00, UTA U17 joacă la Oradea, împotriva celor de la LPS Bihor.

11:00, 25-11-2017,    Meciul urmator

25-11-2017 11:00

Stadion: ”Otto Greffner”